O Nas - Rehabilitan Dzieci

Przejdź do treści
O NAS
Centrum Rehabilitacji Dzieci w Małopolsce to unikalny kompleks medyczny, który ma w swoim składzie dwie przychodnie w Krakowie, oraz współpracuje z sanatorium dla dzieci w Rabce. Znajdujemy się w dzielnicy śródmieście na ul. Cystersów świadczymy usługi skierowane do najmłodszych pacjentów. Nasi specjaliści nie tylko zachowali tradycje, jakości polskiej medycyny, ale doskonalą je, stosując najnowsze metody leczenia, unikalny sprzęt medyczny, pozwalający z maksymalną dokładnością zdiagnozować chorobę na wczesnym etapie.


Prowadzone ambulatoryjne leczenie dzieci od pierwszych dni życia do 18 lat. Dla wygody pacjentów istnieje możliwość świadczeń mobilnych i programową pomoc w domu. Młodzi pacjenci przyjeżdżają do nas nie tylko z Krakowa i okolic, ale również z innych miast Polski. W klinice stosowane są tylko wiarygodne i skuteczne metody diagnostyki i terapii, uznane na całym świecie. Nadzór w placówce prowadzą doświadczeni dyrektorzy z wieloletnim stażem w praktyką. Dla Państwa dyspozycji mamy całą wiedzę i doświadczenie zdobyte przez nasze Centrum.

Wiele zaburzeń naszych pociech, powstałych w dzieciństwie, nieuchronnie prowadzą do negatywnych skutków w przyszłości. U dzieci nieleczonych występują trudności z późniejszym zagospodarowaniem umiejętności chodzenia i mówienia, a w starszym wieku pojawiają się problemy z pamięcią, myśleniem i uwagą. Wszystko to może mieć negatywny wpływ na adaptację dziecka w społeczeństwie, a w konsekwencji, być podłożem do rozwoju chorób centralnego układu nerwowego. W naszym ośrodku dzięki wczesnej diagnostyce i terminowe udzieleniu fachowej pomocy medycznej, wiele patologii powstałych przez zaniedbania nadaje się do skutecznego leczenia, praca naszych lekarzy pozwala wyeliminować je całkowicie lub zminimalizować, a w przyszłości zapewnić prawidłowy rozwój zdrowego dziecka.
NASI LEKARZE
Lekarz medycyny Jerzy Ostrowski


Ukończył studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku posiada tytuł młodszego pracownika naukowego. Od 2007 roku pracuje w oddziale dziecięcym Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. W roku 2012 dołączył do naszego zespołu Centrum Rehabilitacji Dzieci. Jest wysoko wykwalifikowany specjalista - pediatrii i immunologii dziecięcej. W swojej pracy posługuje się nowoczesnymi metodami diagnostyki i leczenia szerokiego zakresu chorób wieku dziecięcego. Innowacyjnie wprowadza w praktyce pediatrycznej nowe metody diagnostyki i terapii chorób dziecięcych, jest autor ponad 20 opublikowanych prac naukowych. Mówi językiem angielskim i niemieckim.
Lekarz medycyny Marzena CzarneckaMarzena Czarnecka ukończyła z wyróżnieniem Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy w 2008 roku. Po ukończeniu studiów odbyła staż w szpitalu. im. Rydygiera w Krakowie uniwersytetu na oddziale rehabilitacji. Od 2013 roku pracuje na w naszym centrum na oddziale rehabilitacji i fizjoterapii dziecięcej. Działa również w dziecięcej klinice Noworodek gdzie zajmuje się trudnymi przypadkami chorób układu ruchowego dzieci. W 2012 roku zdobyła tytuł podyplomowego na kierunku osteopatia. Marzena nieustanie podnosi swój poziom zawodowy, dobrze orientuje się w zakresie najnowszych osiągnięć zarówno krajowej, jak i europejskiej medycyny. Dzięki specjalizacji w osteopatii zna nowoczesne metody diagnostyczne.

Doktor medycyny Oskar Jaworski


Doktor Oskar Jaworski jest Pediatrom dziecięcym, ukończył Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach z wyróżnieniem w 2000 roku. Lekarz w czwartym pokoleniu oddany swojej pracy. W ciągu 18 lat swojej pracy, pracował dla klinik medycznych w całym kraju, od 2015 roku również w Centrum Rehabilitacji Dzieci można umówić się na konsultacje medyczne. Doktor Jaworski specjalizuje się w chorobach układu nerwowego najmłodszych prowadzi również kursy podyplomowe dla lekarzy pediatrów. Z doktorem można rozmawiać również w języku angielskim, niemieckim i francuskim. W naszej placówce pełni również rolę koordynatora i inspektora.
Wróć do spisu treści