Neurochirurg Kraków - Rehabilitan Dzieci

Przejdź do treści
Neurochirurg Kraków

Neurochirurgia zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób, związanych z niewłaściwym funkcjonowaniem układu nerwowego. Lekarz tej specjalizacji po wykonaniu przez pacjenta zleconych badań i postawieniu diagnozy wykonuje zabieg minimalnie inwazyjny lub kwalifikuje do operacji, która jest wykonana w specjalistycznym szpitalu.

Obecnie na rynku usług medycznych oferowanych wiele zabiegów neurochirurgicznych wykonywaną przy zastosowaniu metody mało inwazyjnej. Jedną z usług, która znajduje coraz szersze zastosowanie w minimalnie inwazyjnej chirurgii kręgosłupa, jest endoskopowe mikrochirurgiczne usunięcie wypukliny dyskowej. Rozwój technik endoskopowych, a także zaawansowanej miniaturyzacji produkowanych narzędzi znalazł zastosowanie w chirurgii kręgosłupa. Nowoczesne techniki endoskopowe pozwalają w minimalnie inwazyjny sposób wykonać usunięcie wypukliny dyskowej. Jest ona zazwyczaj przyczyną bólu kręgosłupa i rwy kulszowej.


Chirurg Neurolog
To właśnie dzięki perfekcyjnemu systemowi optycznemu oraz unikalnej technologii zimnego światła na każdym etapie wykonywanego zabiegu możliwa jest kontrola pola operacyjnego oraz bezpieczeństwa pacjenta. Nieodłącznym elementem tego systemu endoskopowego jest specjalny kanał roboczy. W jego świetle odpowiednio prowadzone są: ssak, narzędzie robocze, szpatułka podtrzymująca struktury nerwowe, a także tor endoskopowy.

Zabieg ten wykonywany jest przy wykorzystaniu znieczulenia miejscowego oraz niewielkiej sedacji dożylnej ewentualnie w znieczuleniu ogólnym. Pacjent jest ułożony na brzuchu. Na wstępie zabiegu po wykonaniu około dwu-centymetrowego cięcia skórnego odwarstwia się mięśnie przykręgosłupowe. Następnym etapem zabiegu jest dotarcie do kanału kręgowego i uwidocznienie uciśniętego korzenia nerwowego. Operację zakańcza się usunięciem przepukliny oraz odbarczeniem korzenia i worka oponowego. Głównymi zaletami tego endoskopowego zabiegu jest małe ryzyko wystąpienia powikłań infekcyjnych oraz dość szybki powrót do aktywności codziennej i zawodowej.

Wróć do spisu treści