Fizjoterapueta Kraków - Rehabilitan Dzieci

Przejdź do treści
Fizjoterapeuta Kraków

Kinezyterapia to nic innego jak leczenie pewnego rodzaju dolegliwości za pomocą ruchu i odpowiedniej intensywności, w zależności od stopnia powagi danego schorzenia. Jest to rodzaj fizjoterapii opierający się przede wszystkim na ćwiczeniach o charakterze leczniczym (bardzo często nazywane są one również gimnastyką leczniczą). Co ważne, kinezyterapia doskonale sprawdzi się nie tylko przy rehabilitacji narządu ruchu. Ta forma leczenia doskonale odnajdzie się również w przypadku znacznej części chorób związanych z układem nerwowym, oddechowym, trawiennym, sercowym czy moczowo-płciowym.


Nie można zaprzeczyć, że gimnastyka ruchowa wywiera niezwykle pozytywny wpływ na ludzki organizm. Z takiej formy leczniczej aktywności skorzystają między innymi mięśnie, stawy oraz kości. W przypadku tych elementów ludzkiego organizmu odpowiednio dobrane gimnastyczne ćwiczenia pozwolą na odpowiednie (i co najważniejsze zdrowe) ukształtowanie narządów ruchu. Takie ćwiczenia, w zależności od sytuacji, pozwalają na utrzymanie pełnego zakresu ruchu bądź jego zwiększenie, jeśli został on przez pewne czynniki w mniejszym bądź większym stopniu ograniczony. Kinezyterapia doskonale wspomaga również pracę układu nerwowego.


Fizjoterapueta dziecięcy Kraków

Dobrze skomponowane ćwiczenia ruchowe nie tylko doskonale rozwijają pamięć ruchową, ale również w dość dużym stopniu szybkość i łatwość reagowania na bodźce ruchowe.
Kinezyterapia będzie nieoceniona również przy wspomaganiu pracy układu moczowo-płciowego oraz trawiennego. Jeśli fizjoterapeuta będzie w stanie odpowiednio dla danego przypadku dopracować ćwiczenia ruchowe, jest on w stanie za pomocą ruchu poprawić skutecznie pracę żołądka i jelit oraz pośrednio wpłynąć na wydolność wątroby i nerek.

To ma bardzo duże znaczenie nie tylko dla stanu zdrowia pacjenta, ale również i jego samopoczucia, w dość znaczący sposób poprawiając tym samym komfort jego codziennego życia. Dobrze dobrane i wykonywane ćwiczenia są w stanie całkowicie wyeliminować problem związany z zaparciami czy zaleganiem moczu, co nie tylko powoduje dyskomfort, ale i dolegliwości bólowe.

Wróć do spisu treści